Casa de Locos

Příšera týdne

V rolové hře Příšera týdne se hráči stávají lovci v urban fantasy / nadpřirozeném prostředí. Systém je koncipován tak, aby každé sezení fungovalo jako jeden „díl“ televizního seriálu, kde lovci čelí příšerám a nadpřirozeným bytostem a společně vymýšlí, jak je porazit.
Příšera týdne je samostatně hratelná akční hororová rolová hra (RPG) pro 3–5 hráčů s jednoduchým herním systémem PbtA. Vyber si z 12 typů lovců, každý se svou vlastní příručkou, tahy a motivací: Vyvolený, Médium, Expertka, Mág a další. Osm jednoduchých tahů ti pomůžou při vystopování a likvidaci příšer.

Příručky lovců a referenční listy můžou sloužit jako malá ochutnávka systému. Najdete je v sekci zdroje a materiály ke stažení.

Příšera se skrývá v temnotách

Většina lidí nevěří na příšery, ty však znáš pravdu. Jsou skutečné a spolu se svým týmem máš za úkol je dostat. Ve hře Příšera týdne se vydáš na lov nestvůr na způsob Buffy, přemožitelky upírů, křižuješ zem jako bratři Winchestrové z Lovců duchů, abys přinesl zkázu nadpřirozeným stvořením, nebo vedeš vládní vyšetřování jako Mulder a Scullyová z Akty X. Pusť se do upíra, polap čupakabru, nebo vymítej démona.
Lapni pohrabáč a otevři svou knihu zaklínadel. Ta příšera to má spočítané!

Příšera týdne je velmi úspěšná hra od Michaela Sandse, která vznikla ve studiu Generic Games v roce 2010. České vydání v Casa de Locos bude v pořadí osmý oficiální překlad této hry a vychází z rozšířeného vydání z roku 2015 (Evil Hat Productions).
V tomto vydání naleznete:

 • Pravidla pro tvoření postav, díky kterým budeš moci svému lovci vdechnout život a dát dohromady soudržný tým lovců.
 • Osm jednoduchých tahů k vyšetřování a likvidaci příšer.
 • Jednoduchý herní systém založený na populárním RPG Apocalypse World
 • Propracované nástroje k vytvoření záhad, a dvě hotové záhady, do kterých se rovnou můžete pustit.
 • Originální obsah, jako příšery z českého folkloru (Vodník, Otesánek…).

O settingu Příšery týdne

Příšery existují.
Většina lidí nevěří na příšery, ale jsou skutečné. Když někdo se dozví o existenci nadpřirozených bytostí, většinou bývá těsně před smrtí.
Ale jsou i takoví lidé, natolik ostří, natolik bystří, natolik šílení nebo natolik ublížení, že přežijou. A někteří z těch lidí se vydávají na lov dalších příšer.
A to jsi ty – někdo, kdo se rozhodl vydat se na tažení proti ďábelským stvořením, která se hemží všude kolem.
Možná to bylo tím, že ses postavil na obranu svého rodného městečka před vším zlem, co se sem žene.
Možná sám ses vydal na výpravu, abys je našel.
Možná máš kouzelnické schopnosti, které ti přijdou vhod.
Možná se tvoje jméno objevilo již ve starodávných věštbách.
Jedno je jisté – ke svému bývalému bezpečnému životu se už nikdy nevrátíš.

O lovcích

Každý lovec je jedinečný. V jednotlivých příručkách najdeš několik alternativ k personalizaci postavy. Lovcova minulost spolu s tvými rozhodnutími určí jeho cestu od samého začátku.
Postavy Příšery týdne jsou vždy nezapomenutelné, protože každá čelí nebezpečí svým způsobem a svými jedinečnými schopnostmi. Čím víc příšer uloví a záhad vyřeší, tím víc se budou jejich vlastnosti zlepšovat, získají nové tahy a stanou se legendárními lovci.

Obsah knihy

 • 12 příruček se specifickými pravidly pro každý typ lovce.
 • Sekce Lovců obsahuje obecná pravidla k hrání a k použití základních tahů, plus sekci o výbavě.
 • Sekce Strážce obsahuje všechno, co potřebuješ, abys mohl vést hry a vytvářet vlastní záhady s náležitým obsahem (příšeru, přisluhovače, přihlížející, lokality).
 • Dvě hotové záhady, abys mohl začít hrát hned.
 • Pokročilé sekce pro Strážce, kde lze najít rady ke zpracování další záhady, dlouhé narativní oblouky (kampaně), stále zajímavější příšery (s příklady známých nadpřirozených bytostí), atd.
 • Sekce pro větší personalizaci Příšery týdne: tvorba vlastních tahů a příruček, díky kterým tvá hra bude mít všechno, co je potřeba.
 • Téměř 100 černobílých ilustrací různých umělců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.